اصول بهینه سازی برای محتوای سایت

0
1447

محتوای استفاده شده در طراحی سایت باید اصل هایی را درباره بهینه سازی سایت رعایت کند.

زمانی که صحبت از اصطلاح بهینه سازی سایت on-page به میان می آید روش های متاتگ های استفاده شده در طراحی سایت به ذهن خطور می کند. ولی اینجا ما درصدد هستیم تا بر روی بهینه سازی سایت و بهینه کردن محتوا و مطالب سایت متمرکز شویم. محتوا در بهینه سازی سایت دارای اهمیت است و می تواند باعث رتبه بندی بهتر سایت شما شود. اما این امر نیازمند رعایت نکته هایی است که باید در طراحی سایت آنها را مدنظر داشته باشید تا بتوانید کاربران بیشتری را متمایل کنید به سایت شما سر بزنند.

آدرس URL را طوری انتخاب کنید که در جهت بهینه سازی سایت باشد

در عنوان نویسی  آدرس های  URL استفاده شده در طراحی سایت خود دقت کنید. آدرسهای  URL خود را هر چه می توانید کوتاه و گویا و در عین حال مرتبط با موضوع بنویسید. گوگل برای 3-5 کلمه نخست آدرس URL ارزش زیادی را در جهت رتبه بندی سایت در نظر می گیرد.

شروع عنوان مطلب با واژه کلیدی

عنوان مطلب شما اصلی ترین عامل در بهینه سازی سایت شما است، پس در گزینش عنوان آغازین مطالب خود و همچنین در نوشتن واژه های کلیدی در آن دقت کنید. توجه داشته باشید که هر چه در گزینش عنوان مطلب واژه کلیدی درستی در ابتدا نوشته شود آن مطلب و محتوا ارزش زیادی در جستجو خواهد داشت.

به کارگیری مولتی مدیا ها فقط  در صورت نیاز

دقت کنید که استفاده بیش از اندازه عکس ها و ویدئوها و نمودارها باعث سنگین شده صفحه سایت شما می شود و منجر به بارگذاری کند صفحه شما خواهد شد و سرعت بارگذاری تحت الشعاع آنها قرار خواهد گرفت پس این ریسک را نکنید . سرعت برای صفحه های شما عامل اصلی و مهمی است که باید در طراحی سایت رعایت کنید.

لینک دادن واژه های کلیدی در صفحه سایت

لینک دادن واژه های کلیدی باعث مرتبط شدن صفحه های سایت شما به یکدیگر می شوند و همچنین به گوگل هم یاری می کنند تا عنوان و موضوع صفحه سایت شما را به خوبی شناسایی کند و آن را در بالاترین جستجوها قرار دهد.

نوشتن واژه های کلیدی در بین 100 واژه اول

واژه های کلیدی موجود در طراحی سایت شما باید در 100-150 واژه نخست مطلب شما نوشته شود.

قرار دادن عنوان در تگ  H1

تگ H1 به منزله تگ عنوان در طراحی سایت است. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس عنوان به کار خودکار در تگ H1 قرار دارد.

بالا بردن سرعت بارگذاری صفحه سایت

گوگل سرعت بارگذاری صفحه را به منزله عامل اصلی در بهینه سازی سایت ارزیابی می کند. سرعت بارگداری صفحه هایی که بیش از چهار ثانیه باشد کاربران تمایلی برای ورود به آن صفحه نشان نخواهند داد و آنجا را ترک خواهند کرد. می توانید سرعت بارگذاری صفحه های سایت تان را از سایت http://gtmetrix.com/ بسنجید.

به کارگیری واژه های توصیف کننده در عنوان

نوشتن واژه های توصیف کننده مثل بهترین، مهمترین، کمک کننده و نظایر آنها می تواند باعث توجه ویژه کاربر به محتوا و مطلب شما شود و در رتبه بندی محتوای سایت نیز تاثیر مثبتی دارد.

به کارگیری دکمه شبکه های اجتماعی

به کارگیری از شبکه های اجتماعی و همچنین تعبیه دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی باعث بالا رفتن اعتبار محتوای شما خواهد شد.

آماده سازی محتوای طولانی تر

مطابق با آنالیز های صورت گرفته در بهینه سازی سایت، مقدار و تعداد واژه های مطلب و محتوای شما در رتبه بندی تاثیرگذار است و هر چه محتوا طولانی تر باشد رتبه بندی بالایی را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

هفده − 4 =