اهمیت تگ های سرتیتر در سئو

تگ های سرتیتر را جدی بگیرید

0
1298

تگ های سرتیتر یکی از مهمترین عوامل معرفی هر صفحه به موتورهای جستجو هستند. اگر قصد دارید سایتی در بالاترین نتایج جستجوی گوگل داشته باشید باید از اهمیت استفاده از تگ های سرتیتر و قوانین استفاده از آنها اطلاع داشته باشید.

اولویت بندی تگ های سرتیتر در سئو

تگ h1 معرف صفحه شما

مهمترین تگ در سرتیتر ها ، به طور حتم تگ <h1> است. این تگ معرف نام اصلی صفحه است. اگر می خواهید صفحه ی خود را با یک نام معرفی کنید دو کار باید انجام دهید. عنوان صفحه را در تگ های title و h1 قرار دهید. البته این را به خاطر داشته باشید که استفاده از تگ h1 محدودیت دارد! شما برای بهینه کردن محتوای سایت خود با تگ h1 فقط می توانید 2 بار از آن استفاده کنید. استفاده بیش از 2 بار برای صفحه شما امتیاز منفی به همراه خواهد داشت.

پس نتیجه ی اول این که شما حداقل باید در هر صفحه یک تگ h1 داشته باشید و حداکثر تعداد استفاده از تگ h1 در هر صفحه 2 عدد می باشد.

تگ h2 معرف موضوعات مطلب شما

تگ h2 در اولویت دوم برای ربات های موتورهای جستجو قرار دارد. استفاده از این تگ برای جداسازی موضوعات صفحه بسیار مناسب است. تعداد استفاده بهینه از این تگ در هر برگه حداقل 2 عدد و حداکثر 20 عدد توصیه می شود.

تگ h3 معرف لینک ها و صفحات و محصولات دیگر

تگ h3 در اولویت آخر برای ربات های موتورهای جستجو قرار دارد. از این تگ معمولا برای معرفی لینک های صفحات دیگر از جمله عناوین نمونه کارها، عناوین محصولات استفاده می شود. البته می توان از این تگ برای سرتیترهایی که اهمیت کمتری دارند نیز استفاده کرد.

تگ های h4 و h5 و h6 در سئو چه کاربردی دارند؟

تگ های h4 تا h6 فعلا در اولویت بندی محتوا تاثیر بسزایی ندارند. البته نظر خود من در این است که شما هر از گاهی از تگ h4 نیز در صفحات خود استفاده کنید. استفاده از تگ h4 فعلا برای عناوین ابزارک ها بسیار مناسب است.
برای این می گوییم که از این تگ استفاده کنید زیرا که در الگوریتم های قدیمی تر موتورهای جستجو ابتدا فقط تگ h1 مهم بود، اما بعد از آن تگ h2 و h3 نیز به ترتیب به الگوریتم های بهینه سازی اضافه شد و بعید نیست روزی h4 نیز به آن اضافه گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

هفت − سه =