بهینه سازی محتوا

0
1106
محتوای بهینه
محتوای بهینه

بهینه سازی محتوا چیست ؟

همیشه بهینه بودن محتوای سایت یک امر مهم در سئوی سایتها بوده و گوگل همواره بر آن تاکید داشته است و شاید بشود گفت تنها چیزی است که در سئو تغییر نمی کند، یعنی در یک کلام: “محتوای خوب“

محتوای بهینه سازی شده یعنی اینکه اولاً خود متن محتوا حتی الامکان یونیک و کپی نشده باشد و هم اینکه نکات مربوط به سئو در آن لحاظ شده باشد. بهینه سازی محتوا تنها شامل متن نمی شود بله متای عنوان، متای توضحیات، متای کلمات کلیدی، بهینه سازی عکسها، عناوین، هدینگ ها و موارد دیگر را شامل می شود.

بهینه سازی محتوا چه فایده ای دارد؟

اگر محتوای مطلب شما بهینه سازی شده باشد، امتیازی که گوگل به آن مطلب می دهد افزایش می یابد و این امر باعث می شود مطلب شما در صدر نتایج گوگل قرار گیرد، سپس باعث افزایش بازدید سایت می شود و در مرحله آخر باعث رونق کسب و کار یا افزایش فروش می شود.

بهینه سازی محتوا شامل چه مواردی می شود؟

  • بررسی محتواهای تکراری در سایت و بهینه سازی آنها : وجود محتوای تکراری، عناوین تکراری باعث تاثیر منفی در سئوی سایت شما می شود که با رفع این مشکل می توان سایت را در گوگل از لحاظ محتوای تکراری ایمن کرد.
  • بهینه سازی تگ های هدینگ های مطلب: یکی از موارد بهینه سازی مطلب، قرار دادن هیدینگ های مناسب در محتوا است.
  • لینک بندی داخلی: داشتن لینک به صفحات داخلی مرتبط با متن می تواند در لینک بندی داخلی سایت تاثیر مثبت داشته و ارزش صفحات سایت شما در گوگل را بالا ببرد.
  • چگالی کلمات کلیدی: اگر می خواهید مطلب شما در صدر نتایج گوگل مشاهده شود قطعا رعایت نسبت چگالی کلمات کلیدی در مطلب یک عامل مهم در بهینه سازی مطلب می باشد و با این کار می توان مطلب را با کلمه یا کلمات کلیدی خاص به رتبه های بالای گوگل رساند.
  • بهینه سازی عکسها: استفاده از عکسها در محتوا تاثیر مثبتی بر سئوی مطلب دارد. همچنین عکس ها باید آلت و نام داشته باشند و همچنین سایز و حجم آنها مناسب باشد تا به بهینه سازی محتوا کمک کنند.
  • تعداد کلمات محتوا : حداقل تعداد کلمات موجود در متن بهتر از  + ۳۰۰ کلمه باشد تا بشود گفت مطلبی است که توجه گوگل را می تواند به خود جلب کند. البته این یک معیار نسبی است و در مواقع مختلف فرق می کند.
  • و موارد دیگر مانند ساختار پیوند یکتای مطلب و  موارد دیگر.

بهینه سازی محتوا شامل دو بخش می باشد: بهینه سازی مطلب قبلی و دوم نکاتی که باید در بهینه سازی مطالب بعدی خود به طور مستمر لحاظ کنید.

– اگر سایت شرکتی یا سایتی با محتوای ثابت دارید و می خواهید مطالب سایتتان بهینه سازی شود همین امروز با ما تماس بگیرید تا محتوای سایت شما را بهینه سازی کنیم تا انشا ءالله شاهد افزایش بازدید سایتتان شوید.

– اگر سایت تفریحی، دانلودی، خبری، فروشگاه اینترنتی یا سایتی دارید که دائما آپدیت می شود، یکی از مشکلاتی که معمولاً این سایتها دارند داشتن عناوین تکراری در قسمتهای مختلف سایت می باشد که این امر به راحتی قابل مشاهده نیست، ما سایت شما را با ابزارهای مخصوص بررسی می کنیم و به شما اطلاع می دهیم که چه مطالبی از سایت شما دارای عناوین تکراری هستند و این مشکل را برطرف می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

شش + 3 =