تعریف سئو

0
569
seo-search-engine-optimization
seo-search-engine-optimization

بهینه‌سازی موتور جستجو ؛ (Search Engine Optimization)، به اختصار سئو (به انگلیسی: SEO)، یک روند مناسب برای بهتر دیده شدن یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است.

معمولا وب سایت هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می توانند به مشتری تبدیل شوند .

“تعریف سئو”

سئو ممکن است انواع مختلف جستجو را در بر گیرد، از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه. « سئو » یک سایت شامل فاکتورهای زیادی میشود که توسط موتور های جستجو بررسی و بازبینی می شود.

از دید بازاریابی اینترتی، «سئو» به چگونگی کارکردن موتورهای جستجو و اینکه چه چیزی جستجو می‌شود، و اینکه کاربران چه چیزی سرچ میکنند و همین‌طور کلمات کلیدی تایپ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بهینه‌سازی وب سایت شامل توسعه و ویرایش مطالب موجود در خود سایت و اچ‌تی‌ام‌ال و برنامه‌نویسی و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیتهای نمایه سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده یا لینک‌های ورودی، و دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است.

تعریف سئو

به طور کل «سئو» به معنی بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

 

 

مطالب قبلیروشهای صحیح لینک سازی سایت
مطالب بعدیرنک برین Rank Brain هوش مصنوعی گوگل
حسین شوشتری
حسین شوشتری هستم، بیش از 8 سال هست در زمینه های مختلف خدمات وب مشغول به فعالیت هستم، موسس و مدیرعامل شرکت دیجیتال مارکتینگ شایگان، در سایت سئو مسترز تجربیات خودم رو در خصوص سئو و مقالات خارجی که می خونم در اختیارتون قرار می دم. امیدوارم که مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد. اگر سوالی داشتید در انتهای هر مطلب بپرسید. حتما پاسخ داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 − 1 =