رنک برین Rank Brain هوش مصنوعی گوگل

0
445
رنک برین Rank Brain
رنک برین Rank Brain

رنک برین (به انگلیسی Rank Brain) همان هوش مصنوعی گوگل است. گوگل از سال 2017 اعلام کرد که از این الگوریتم برای نمایش جایگاه یک وبسایت در گوگل استفاده می کند.

در این مقاله بررسی خواهیم کرد که رنک برین چیست و چگونه کار می کند و چطور می شود با شناسایی رفتار آن بر روی سئو سایت کار کرد.

با مجله سئو همراه باشید.

رنک برین Rank Brain چیست؟

رنک برین الگوریتم جدیدی است که گوگل در سال 2017 اجرا کرد تا با توجه به رفتار کاربران و محبوبیت سایتها بین کاربران، جایگاه آنها را تغییر دهد.

رنک برین چطور کار می کند؟

رنک برین رفتار کاربران را بررسی می کند. بیایید با یک مثال جلو بریم. مثلا خانمی طرز تهیه قرمه سبزی را در گوگل جستجو می کند. حال ببینیم رنک برین چگونه با دنبال کردن رفتار جستجوکنندگان جایگاه سایت ها را مشخص می کند.

جستجو کننده ابتدا لینکی که توضیحات و تایتل مناسب تری دارد را انتخاب کرده (معمولا لینک اول تا سوم) و روی یکی کلیک می کند. وارد سایت که شد اگر توضیحات مطلب خوب بود، از تصاویر خوبی استفاده شده بود و ویدئوی خوبی در سایت بود جستجو کننده در آن سایت می ماند و دیگر به سراغ لینک های بعدی نمی رود. اما اگر به سراغ لینک دیگری برود و در سایت دیگر زمان بیشتری را بگذراند محبوبیت لینک دوم از اول بیشتر می شود. اگر تعداد این رفتارها زیاد شود گوگل جایگاه لینک دوم را با اول عوض می کند.

چطور با استفاده از الگوریتم رنک برین سئو سایتمان را بهتر کنیم؟

الگوریتم رنک برین به سئو کاران گوشزد می کند که از سئو کلاه سفید یا همان سئو ارگانیک استفاده کنند تا به نتیجه دلخواه برسند.

در مورد سایت های پر رقابت همیشه باید دقت عمل بیشتری داشته باشید. شما نمی توانید با انجام دادن روتین کارهای مربوط به سئو توقع داشته باشید روی کلمات پر رقابت بالا بیایید. یک مثال خوب از کارلوس کیروش بزنیم!

کارلوس کیروش می گفت :‌ در فوتبال جزیره تقریبا شش تیم قوی و ثروتمند وجود دارد. همه امکانات یکی است، هزینه ها یکی است، قدرت بازیکنان هم یکی است، اما چیزی که باعث می شود یک تیم قهرمان شود جزییات است. در سئو هم جزییات باعث خواهد شد شما در یک رقابت سخت و نفس گیر در صدر جدول باشید وگرنه کلیات را همه سئو کاران می دانند و انجام می دهند.

سئو ارگانیک الگوی اصلی الگوریتم رنک برین

الگوریتم رنک برین Rank Brain بیشتر روی سئو ارگانیک تمرکز دارد. البته بخش زیادی از این الگوریتم به UI سایت شما ، اینکه واکنشگرا باشد یا نه هم بر می گردد.

با توجه به الگوریتم رنک برین بزودی فقط مطالبی در اینترنت بالا می آیند که:

  • سایتشان ریسپانسیو باشد و ظاهری مناسب و کاربرپسند داشته باشند.
  • سرعت لود سایت بالا و مناسب باشد.
  • سئو سایت به صورت ارگانیک و طبیعی انجام شده باشد.
  • محتوا گذاری مناسب و یونیک در سایت انجام شده باشد.
  • لینک سازی داخلی و خارجی سایت طبیعی باشند.

شما با رعایت کرد همین موارد می توانید براحتی مخاطبان را به سایت خود جلب کنید. من مشتریانی دارم که فقط با تولید محتوا و لینک سازی داخلی مناسب توانسته اند روزانه در کسب و کار خود بیش از 500 بازدید داشته باشند. شما هم می توانید. پس همین الان شروع کنید.

اگر سوالی در خصوص الگوریتم رنک برین دارید و یا نظری دارید بپرسید.

مطالب قبلیتعریف سئو
مطالب بعدیسئو در کرج
حسین شوشتری
حسین شوشتری هستم، بیش از 8 سال هست در زمینه های مختلف خدمات وب مشغول به فعالیت هستم، موسس و مدیرعامل شرکت دیجیتال مارکتینگ شایگان، در سایت سئو مسترز تجربیات خودم رو در خصوص سئو و مقالات خارجی که می خونم در اختیارتون قرار می دم. امیدوارم که مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد. اگر سوالی داشتید در انتهای هر مطلب بپرسید. حتما پاسخ داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 4 =