سئو خارجی یا off page seo

اهمیت سئو خارجی و بک لینک سازی

4
583
سئو خارجی
سئو خارجی

سئو خارجی ( Off Page SEO ) جزو مهمترین فاکتورهای سئو است. اعتبار و ارزش یک سایت مخصوصا در نظر موتورهای جستجو با سئو خارجی تامین می شود.سئو خارجی به کلیه فعالیت هایی گفته می شود که در خارج از وب سایت انجام می شود.

تعریف سئو خارجی

سئو خارجی به مجموعه عوامل و فاکتورهایی که مربوط به خارج از محیط سایت است گفته می شود. Off Page SEO از دید موتورهای جستجو اهمیت بسیار بالایی دارد.

در واقع میزان محبوبیت و نفوذ یک سایت در سطح وب با Off Page SEO مشخص می شود. اگر همه این عوامل با روند طبیعی انجام شود نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.

البته به این نکته نیز باید توجه داشت که خاص بودن و نفوذ در سطح وب در شرایط فعلی برای یک سایت معمولی بسیار سخت است. در این حالت باید خودمان دست بکار شویم و سئوی خارجی را انجام دهیم که مهمترین اصل Off Page SEO در طبیعی بودن یا حداقل طبیعی نمایش دادن آن است.

باید Off Page SEO به نحوی انجام شود که موتورهای جستجو آنرا غیر طبیعی تشخیص ندهند.

سئو خارجی سایت

سئو خارجی سایت امری تخصصی و حساس است که حتما باید توسط متخصص سئو انجام شود.

عدم رعایت اصول Off Page ممکن است باعث پنالتی شدن سایت شود که جبران این مشکل حتی از سئو کردن یک سایت نوپا نیز سخت تر است. گوگل در صدر موتورهای جستجو به طبیعی بودن لینک بیلدینگ اصرار زیادی دارد.

این سیر طبیعی باید به نحوی صورت پذیرد که مطابق با الگوریتم های غربال محتوا باشد. توجه به زمان ، روند ، ساختار و تناسب در سئو خارجی سایت اهمیت ویژه ای دارد و نمیتوان از آن چشم پوشی کرد.

در صورتی که سئو داخلی سایت به درستی انجام شود بر روی عوامل دیگر مانند Page Authority , Domain Authority , Trust Rank , Page Rank , Site Value و … نیز تاثیر گذار هستند. رشد در موارد ذکر شده شده به رشد و بهبود نتایج موتورهای جستجو تاثیر زیادی دارد.

فاکتورهای سئو خارجی

فاکتورهای سئو خارجی به بیش از 200 مورد می رسد که هر روز نیز به تعداد و تنوع آن افزوده می شود. مهمترین فاکتورها در Off Page SEO به لینک بیلدینگ ، کسب اعتبار و قدرت برای سایت ، برندینگ و شبکه های اجتماعی مربوط می شود.

سایر فاکتورها نیز مکمل بوده و همه آنها با هم مجموعه فاکتورهای Off Page SEO را تشکیل می دهند. در واقع با شناخت این موارد خواهیم دانست کهسئو چیست و چکار باید کرد.

اهمیت سئو خارجی

با توجه به اینکه موتورهای جستجو مخصوصا گوگل به Off Page اهمیت بالایی می دهند توجه به این موضوع لازم است.

در واقع گوگل به الگوریتم ها و سیستم های غربال محتوای خود بسنده نمی کند و از سایت های دیگر برای ارزش دادن به یک سایت و دخالت آن در SERP استفاده می کند.

 

لینک سازی و اهمیت آن در سئو خارجی

لینک بیلدینگ یا لینک سازی به مجموعه فرآیند های گفته می شود که شما انجام می دهید تا بک لینک های معتبر از دیگر سایت ها دریافت کنید. لینک بیلدینگ پرکاربردترین و تاثیر گذارترین عامل رتبه بندی در بهینه سازی خارجی یا سئو خارجی به شمار می‌رود. لینک سازی معمولا با فوکوس روی عبارات یا کیورد های خاصی انجام می گیرد.

یکی از روش های دریافت بک لینک تولید محتوای اختصاصی و ناب می باشد.برای مثال وقتی شما مقاله در زمینه روش های کاهش وزن منتشر می کنید،تعدادی از کاربران سایت شما این مقاله را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می گذارند یا از طریق سایت و یا وبلاگ خود به مقاله شما لینک منبع می دهند.درواقع با این کار به گوگل گوشزد می کنیم که این صفحه دارای اطلاعات معتبر و مفیدی است.

از روش های دیگر دریافت بک لینک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید بک لینک
  • رپورتاژ خبری
  • وبلاگ نویسی
  • کامنت گذاری در سایت‌ها
  • ارسال پست در انجمن‌ها
  • ثبت سایت در دایرکتوری‌
  • شرکت در سایت‌های پرسش و پاسخ
  • و…

در صورت تمایل می توانید موارد بالا را به ما بسپارید. جهت انجام سئو خارجی سایتتان با سئو مسترز تماس بگیرید.

4 دیدگاه ها

  1. ممنون از سایت خوبتون که مطالبی در جهت افزایش آگاهی افراد قرار میدید.موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

دو + بیست =