چگونه سایت خود را سئو کنیم

سئوی واقعی و نکات کلیدی

0
945
چگونه سایت خود را سئو کنیم
چگونه سایت خود را سئو کنیم

داشتن یک سایت زیبا و حرفه ای با کاربردها و امکانات مختلف همیشه یک امتیاز مثبت به حساب می آید. اما اگر این سایت دیده نشود، اصلا ارزشی دارد؟ شما بهترین معمار دنیا هم باشید، اگر شناخته نشوید و دیده نشوید، فایده ای ندارد!!! برای اینکه دیده شوید باید چه کار کنید؟ مقاله ی چگونه سایت خود را سئو کنیم را مطالعه نمایید.

در این مقاله ما به 10 نکته اصلی در خصوص مواردی که باید رعایت کنید، می پردازیم. البته شایان ذکر است که یک سئو کار حرفه ای بیش از صدها مورد را در برای سئوی یک صفحه چک می نماید، اما این 10 نکته از مهمترین عوامل سئوی واقعی است.

چگونه سایت خود را سئو کنیم ؟

قبل از هر چیز بگوییم که به نتیجه رسیدن سئو سایت، بین 4 تا 10 ماه زمان لازم دارد. پس در انجام سئوی سایت خود صبور باشید. حال باید تلاش کنید موارد زیر را در سایت خود به کار بگیرید:

تاثیر نام دامنه در سئو سایت :

نام دامنه می تواند تاثیر بسزایی در انجام سئو داشته باشد. اگر هدف کسب و کار شما در یک کلمه خلاصه می شود حتما از آن کلمه در نام دامنه ی خود استفاده کنید و یا در ایجاد نام برای کسب و کار اینترنتی خود از این نام ها نیز بهره بگیرید.

تاثیر آدرس دهی صفحات در سئو :

سعی کنید همواره آدرس دهی های سایت خود را به صورت کاربرپسندانه انتخاب کنید. بهترین حالت برای ایجاد آدرس های بهینه استفاده از عنوان هر صفحه یا مطلب برای آدرس صفحه است. در حالت بعدی بهترین حالت برای آدرس دهی استفاده از کوتاه ترین آدرس است.

متا تگ ها و OPG تگ ها و تاثیر آن در سئو :

از افزونه های سئو برای ایجاد متا تگ های keywords و description و همچنین ایجاد خودکار تگ های OPG استفاده کنید. اگر سایت شما به صورت اختصاصی طراحی شده از طراح خود بخواهید قابلیت درج متاتگ ها را برای هر مطلب شما قرار دهند. توجه داشته باشید برای ایجاد کلمات کلیدی یک مطلب، آن کلمه باید بیش از 2 بار در description آورده شده باشد. همچنین جمله ای که در description وارد می کنید باید در مطلب موجود باشد.

توجه داشته باشید قبل از ایجاد نوشته ها و مطالب سایت ، کلمات کلیدی سایت خود را لیست کنید. این کلمه ها می توانند یک سیلابی و یا چند سیلابی باشند. 5 کلمه ی برتر آن را از نظر خود انتخاب کنید. از آن کلمات به وفور در مطالب خود استفاده کنید. با نام آنها صفحه ایجاد کنید و اطلاعاتی جامع راجع به هر کدام بدهید.

استفاده از عنوان برای لینک ها و تصاویر :

تمامی لینک های شما باید دارای صفت title باشند. تمامی تصاویر شما نیز باید دارای خواص title و alt باشند. این کار می تواند سایت شما را برای موتورهای جستجو تا حد زیادی بهینه کند.

از کپی کردن مطالب بپرهیزید :

از هیچ سایتی مطلبی کپی شده بر ندارید. اگر هم بر می دارید حتما لینک منبع را در همان صفحه وارد کنید. کپی کردن مطالب دیگران در سایت شما باعث می شود شما برعکس نتیجه بگیرید. یک مطلب مفید در یک صفحه حداقل دارای 2 پاراگراف 3 خطی است. پس ازین حداقل در صفحه کمتر نگذارید.

تگ های سرتیتر :

تگ های سرتیتر را به درستی انتخاب کنید. در یک صفحه باید حداقل یک سرتیتر H1 داشته باشید و حداکثر دو عدد. بیشتر قرار بدهید صفحه شما از نظر ربات ها خوب نخواهد بود. از تگ سرتیتر H2 نیز حداقل 2 مورد و حداکثر 15 مورد استفاده نمایید. برای دیگر عناوین مهم نیز می توانید از تگ H3 استفاده کنید. سعی کنید سرتیتر ابزارک های شما تگ H4 باشد.

لینک ها و ساختار عنکبوتی :

سعی کنید کلیه صفحات خود را به هم لینک کنید. یک سایت خوب سایتی است که با ورود یک ربات به صفحه اصلی ، ربات مجبور شود کلیه صفحات را طی نماید. اگر موفق شوید این کار را انجام دهید کلیه صفحات خود را به خوبی در موتورهای جستجو خواهید یافت. برای این منظور کلماتی را که در مطالب استفاده می کنید، اگر دارای صفحه ای در سایت هستند به آن صفحه لینک کنید.

نقشه سایت یا سایت مپ :

نقشه سایت خود را با پسوند XML در سایت ایجاد کنید. اگر از سیستم های مدیریت محتوا اختصاصی استفاده می کنید باید این مورد را از طراح خود بخواهید و اگر از سیستم های آماده استفاده می کنید باید با کمک افزونه های ساخت نقشه سایت این فایل را ایجاد کنید.

اهمیت ROBOTS.txt :

این فایلی است متنی که باید در روت سایت شما باشد. کلیه ربات ها با مراجعه به یک سایت، اولین چیزی که بررسی می کنند این فایل است. توسط این فایل می توانید به ربات ها بگویید که چه کار بکنند. کدام صفحات و پوشه ها را ببینند و کدام ها را نبینند. از مهمترین امکاناتی که می توان از این فایل گرفت معرفی صفحه سایت مپ سایت است. کلیه صفحات سایت مپ خود را در این فایل به موتورهای جستجو معرفی کنید.

بروزرسانی مطالب سایت و انتشار در شبکه های اجتماعی :

موتورهای جستجو به بروز بودن سایت ها علاقه زیادی دارند. سعی کنید با داشتن بخش اخبار و مقالات و یا انجمن و یا ایجاد بخش های کاربرمحور دیگر، سایتی بروز از نظر مطالب داشته باشید و تا جایی که امکان دارد مطالب جدید خود را در شبکه های اجتماعی از جمله گوگل پلاس و فیسبوک انتشار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

چهار × 1 =